You need flash player!

Pobierz Adobe Flash Player

Dodatkowe usługi

Dla mniej wtajemniczonych webmasterów, którzy pragną stworzyć własną witrynę na bazie 4images, wykonuję instalację i modyfikację skryptu. Ponadto prowadzę bezpośrednie wsparcie witryny (administracja).

Promocja

HomeArtykuły4images na USB

4images na przenośnym serwerze

USBPrzystępując do projektu galerii fotograficznej, często stajemy przed dylematem wyboru najprostszego, ale i też efektywnego sposobu zapoznania się z oprogramowaniem, modernizacji skryptów PHP, czy też tworzenia nowych szablonów. Instalacja serwera XAMPP i konfiguracja na własnym komputerze nie jest prosta, a bespośrednia instalacja skryptu i jego modyfikacja na web serwerze publicznym jest uciążliwa i powolna. Podobna sytuacja jest ze skryptem 4images, którego podstawą jest kod PHP i baza danych MySQL, z wyodrębnionym szablonem w postaci kodu HTML. Rozwiązaniem tego problemu może być USBWebserver przenośny serwer zainstalowany na pamieci flash USB lub innym nośniku pamięci.

Krótka prezentacja USBWebserver

 

USBWebserver USBWebserver 8.1 - program służy do uruchomienia serwera wirtualnego na komputerze, został stworzony z myślą o osobach które chciałby taki serwer mieć np.: na PenDrive i móc sobie z niego korzystać w różnych miejscach, na każdym dostępnym komputerze.

 

Program w porównaniu do aplikacji tego rodzaju jest bardzo prosty, ma tylko najważniejsze opcje. Obsługuje PHP 5.2.13, posiada Apache 2.2.15 i Mysql 5.1.44, usługi te w każdej chwili można wyłączyć i włączyć.
Posiada także PhpMyAdmina w wersji 3.3.1 do którego dostęp mamy z poziomu programu, także do głównego katalogu serwera szybko możemy przejść z poziomu programu.

 

Dla Apache program generuje log, jeśli chcielibyśmy ustawić Apache go według własnych preferencji musimy edytować plik httpd.conf, do którego przejdziemy z poziomu programu, tak samo z MySql do pliku: my.ini.

W programie możemy zmienić domyśle porty, na których pracuje serwer apache i mysql.

 


Plik USBWebserver z podpiętym plikiem 4images i polskim plikiem językowym można pobrać tutaj. Po pobraniu wypakuj na PenDrive, kartę pamięci lub inny nośnik, może być także dysk twardy komputera stacjonarnego. Po wypakowaniu otwieramy nasz nośnik pamięci, kilkamy na plik usbwebserver. Server startuje automatycznie nie instaluje się.

Połączenie na localhost: http://localhost:8080/ lub 127.0.0.1

 

Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Nasz partner

ALL-INKL.COM - Webhosting Server Hosting Domain Provider

Najnowsze szablony

Great Docs and SupportBrak wiadomości

więcej...

Najnowsze modyfikacje

Native RTL SupportMOD - Komentarze użytkownika
Modyfikacja pozwala na wyświetlenie wszystkich komentarzy zredagowanych przez tego samego użytkownika. Link zainstalowany w profilu użytkownika, oraz w szablonach komentarzy wyświetlanych na stronach szczegółowych poszczególnych zdjęć pokaże wszystkie komentarze danego użytkownika.

więcej...